• Utworzono:
  • Odsłony: 1958

II Puchar Polski Seniorów

Paweł Albinowski
W dniach od 20 do 21 lutego 2009 roku w Białogardzie odbył się II Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech juniorów Paweł Albinowski, Hubert Wysocki i Adrian Czernicki.
    PUCHAR POLSKI SENIORÓW

• Paweł Albinowski - V miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Hubert Wysocki - XV miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Adrian Czernicki - VII miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Drugi start naszych młodych zawodników w grupie wiekowej seniorów, należy uznać za bardzo udany.
Paweł Albinowski w kategorii wagowej do 66 kilogramów był bardzo blisko zdobycia medalu - przegrał jedynie minimalnie z dwoma czołowymi seniorami w swojej wadze. Wojciechowi Sadowskiemu, który wygrał kategorie wagową do 66 kilogramów uległ na punkty 1 : 0 i 2 : 1. W walce o brązowy medal w stosunku 1 : 0 i 1 : 0 musiał uznać wyższość Łukasza Górala, który ma w dorobku między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów.
Hubert Wyscoki walczący od początku z kontuzją żeber, po przegraniu i wygraniu po jednej walce z powodu nasilającego się bólu żeber, wycofał się z dalszych walk.
Adrian Czernicki mający jeszcze prawie 20 kilogramów niedowagi w kategorii wagowej do 120 kg, musiał uznać jeszcze wyższość swoich starszych i cięższych przeciwników, jednak w konfrontacji z zawodnikami z grupy wiekowej juniorów to on odnosił zwycięstwa.