• Utworzono:
  • Odsłony: 2662

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek - wygrana Angeliki

Angelika Rybicka W dniach od 28 do 30 marca 2008 roku w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowali: Angelika Rybicka, Paweł Albinowski, Hubert Wysocki i Artur Szymczyk. Ich start zaowocował wywalczeniem złotego medalu i tytułu Międzynarodowej Mistrzyni Polski Juniorek przez Angelikę Rybicką w kategorii wagowej do 55 kilogramów.
    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK

• Angelika Rybicka - I miejsce w kat. wagowej do 55 kg
    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

• Hubert Wysocki - VIII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Paweł Albinowski - XIII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Artur Szymczyk - V miejsce w kat. wagowej do 96 kg

Angelika Rybicka - uczennica pierwszej klasy XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie po raz pierwszy w swej karierze sportowej wywalczyła tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski Juniorek, osiągając tym samym kolejny bardzo duży sukces w tym roku, będąc jeszcze kadetką wygrała rywalizację wśród juniorek. W walce finałowej już w pierwszej rundzie pokonała aktualną wicemistrzynię Europy - Anastazję Grigoriewą z Łotwy.

Bardzo blisko wywalczenia medalu był Artur Szymczyk, który walkę półfinałową przegrał dosłownie w ostatnich sekundach trzeciej rundy. A z powodu odniesionej kontuzji, oddał walkowerem walkę finałową o 3 miejsce i ostatecznie zajął piątą lokatę.

Dobrze zaprezentował się startujący po raz pierwszy w grupie wiekowej juniorów Hubert Wysocki, który minimalnie przegrał tylko walki z późniejszymi zwycięzcami jego kategorii wagowej do 66 kg.
O ogromnym pechu mógł mówić Paweł Albinowski, który mimo pierwszego startu w grupie wiekowej juniorów, należał do grona faworytów wagi do 66 kg. Jednak już w pierwszej walce odnowiła mu się niedawno nabyta kontuzja lewego stawu kolanowego i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji, a pod wielkim znakiem zapytania stanęły wszystkie najbliższe tegoroczne starty naszego niezwykle utalentowanego zawodnika.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i Angeliki oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Artura i Pawła.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...