• Utworzono:
  • Odsłony: 5828

Mistrzostwa UKS - wygrana Ani i Mariusza

Ania Albinowska
W dniach od 26 do 28 października 2007 roku w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego w zapasach w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. Mazowsze Teresin w Siedlcach reprezentowało sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Start ich zaowocował zdobyciem pięciu medali: dwóch złotych - Anna AlbinowskaMariusz Zdanowski, jednego srebrnego - Mateusz Wójcik i dwóch brązowych - Patryk SzymańskiDawid Wasilewski.

• Dawid Wasilewski - III miejsce w kat. wagowej do 73 kg

W klasyfikacji drużynowej młodzicy Mazowsza zajęli czwarte miejsce na 22 sklasyfikowane kluby, a nasze młodziczki zajęły dziesiąte miejsce na 24 sklasyfikowane kluby.

Na szczególne podkreślenie zasługuje start Ani Albinowskiej - uczennicy trzeciej klasy Gimnazjum w Teresinie, która startując w tym roku czwarty raz w zawodach z cyklu rywalizacji Uczniowskich Klubów Sportowych, po raz czwarty stanęła na najwyższym stopniu podium. Pokonując w finale o wiele bardziej utytułowaną od siebie przeciwniczkę - Aleksandrę IwanowskąUKS Brzeźnica. Pojedynek ten, przez wielu obserwatorów został uznany za najlepszą walkę zawodów - pierwszą rundę Ania przegrała 1 : 0, drugą wygrała 1 : 0 i wygrała decydującą trzecią rundę przy remisie punktowym 3 : 3 (Ania miała wykonaną wyżej punktowaną akcję techniczną - wykonała rzut za trzy punkty, a jej przeciwniczka zdobyła raz dwa punkty i raz jeden punkt).

Ania Albinowska tuż po dekoracji.

Po raz pierwszy w swej dotychczasowej karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi odniósł Mariusz Zdanowski - uczeń Gimnazjum w Kampinosie, który zdecydowanie wygrał wszystkie swoje walki w kategorii wagowej do 66 kilogramów.

Dobrze również zaprezentowali się pozostali medaliści: Patryk Szymański (uległ jedynie Mariuszowi Zdanowskiemu), Mateusz WójcikDawid Wasilewski, których postawa pokazała, iż cały czas robią duże postępy i już niedługo na pewno pójdą w ślady swych starszych utytułowanych kolegów klubowych.

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka SzymańskiegoArtura Albinowskiego

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.