• Utworzono:
  • Odsłony: 2268

IV Warsaw Cup - piąte miejsce Justyny Barciak

Justyna Barciak
W dniach od 11 do 12 sierpnia 2006 roku odbył się w Warszawie IV Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet - WARSAW CUP. W zawodach tych udział wzięła najlepsza zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak, zajmując piąte miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów.

Justyna Barciak swoim startem w tych zawodach potwierdziła swoje aspiracje do dołączenia do grona najlepszych zawodniczek Europy i Świata w swojej olimpijskiej kategorii wagowej.
W pierwszej walce uległa późniejszej triumfatorce kategorii wagowej do 63 kilogramów - Lubie Volosowej z Rosji, aktualnej Mistrzyni Europy w wadze do 59 kg, która w Warszawie pokonała w walce finałowej swoją koleżankę reprezentacyjną Alene Kartashovą - aktualną Mistrzynie Europy w wadze do 63 kg.
W walce repasażowej Justyna wygrała na punkty z zawodniczka włoską - Piva Maite.
W finale o brązowy medal Justyna po niezwykle wyrównanej i bardzo zaciętej walce uległa kolejnej multimedalistce imprez najwyższej rangi - Helenie Allandi ze Szwecji.

Serdeczne gratulacje dla Justyny i serdeczne życzenia by jak najszybciej, to ona wychodziła zwycięsko z walk ze swymi bardzo utytułowanymi przeciwniczkami.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.