A+ A A-

Mistrzostwa Polski Seniorów - srebrny medal Szymona Piątkowskiego

  • Odsłony: 2061

W dniach od 12 do 13 maja 2006 roku w Poznaniu odbyły się LIX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowali: Adam Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 66 kilogramów, Szymon Piątkowski w kategorii wagowej do 74 kilogramów i Kamil Kamiński w kategorii wagowej do 84 kilogramów. Start tej trójki zaowocował zdobyciem przez Szymona Piątkowskiego srebrnego medalu i tytułu Wicemistrza Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym w kategorii wagowej do 74 kilogramów na 2006 rok.

    LIX MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

  • Adam Niedźwiedzki - XIII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Szymon Piątkowski - II miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Kamil Kamiński - XIV miejsce w kat. wagowej do 84 kg

Szymon Piątkowski jeden z bardziej utytułowanych wychowanków naszego klubu, na matach w Poznaniu znowu przypomniał wszystkim, że nie powiedział jeszcze swego ostatniego słowa w zapasach. Ten niespełna dwudziestopięcioletni zawodnik chce i może osiągnąć jeszcze bardzo dużo, co potwierdziła jego postawa na tych mistrzostwach. W pięknym stylu pokonał swych trzech pierwszych przeciwników, wśród których był aktualny Mistrz Polski Juniorów - Radosław Marcinkiewicz z klubu Górnik Łęczna. W walce finałowej Szymon nieznacznie na punkty uległ Krystianowi Brzozowskiem z klubu Górnik Łęczna - najlepszemu zapaśnikowi w stylu wolnym ostatnich kilku lat - czwartemu zawodnikowi Igrzysk Olimpijskich i brązowemu medaliście tegorocznych Mistrzostw Europy.

Adam NiedźwiedzkiKamil Kamiński (aktualny Mistrz Polski Juniorów) po raz pierwszy startowali w zawodach seniorów i musieli w swych pierwszych pojedynkach uznać wyższość swych starszych i bardziej utytułowanych przeciwników. Ale swą postawą - pokazali, że już niedługo będą w stanie podejmować udane próby wygrywania z najlepszymi seniorami w swych kategoriach wagowych.

W mistrzostwach startował jeszcze jeden wychowanek naszego klubu - Kamil Majkowski - AZS AWF Warszawa wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 60 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Z galerii

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy
Mazowsze Teresin

96-515 Teresin, Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732, 604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyki strony

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
5937060

Satystki galerii zdjęć

  • Ilość zdjęć: 7372
  • Ilość albumów: 132
  • Odsłon zdjęć: 3279162

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem