• Utworzono:
  • Odsłony: 2542

Klippan Ladies Golden Grand Prix

W dniach od 3 do 5 marca 2006 roku w Klippan (Szwecja) odbył się międzynarodowy turniej w zapasach kobiet Klippan Ladies Golden Grand Prix. W repreznatcji Polski na ten turniej znalazła się zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak, która zajęła piąte miejsce w kategorii wagowej do 63 kg.

Justyna Barciak swój pierwszy międzynarodowy start w olimpijskiej wadze do 63 kilogramów może uznać za bardzo udany. W bardzo silnie obstawionym turnieju z serii Golden Grand Prix międzynarodowej federacji zapaśniczej FILA, debiutując w nowej dla siebie wadze, uległa tylko bardzo utytułowanym zawodniczką.
W pierwszej walce pokonała na punkty zawodniczkę z Japonii.
W drugie uległa po niezwykle wyrównanym pojedynku zawodniczce z Białorusi Volha Khilko, będąc w drugiej rundzie blisko położenia swej przeciwniczki na łopatki. Zawodniczka z Białorusi to aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata i wicemistrzyni Europy.
W walce repasażowej Justyna wygrała z zawodniczką ze Szwecji, kładąc swą przeciwniczkę na łopatki.
Niestety na drodze do brązowego medalu stanęła Justynie kolejna bardzo utytułowana zawodniczka - Alena Kartashova z Rosji, mająca w swym dorobku tytuły Mistrzyni Świata i Europy. Justyna po bardzo nerwowej, chwilami przypominającej pojedynek bokserski walce, przegrała na punkty i ostatecznie została sklasyfikowana na piątym miejscu.
Kategorię do 63 kilogramów wygrała reprezentacyjna (jak i w codziennym życiu) koleżanka naszej zawodniczki - Monika Rogień z klubu Orlęta Trzciel - aktualnie najlepsza zapaśniczka z Polski, ubiegłoroczna Mistrzyni Europy.

Serdeczne gratulacje dla naszej ambitnej i zawsze uśmiechniętej Justyny i życzenia szybkiego dogonienia wyników swej koleżanki Moniki Rogień.