• Utworzono:
  • Odsłony: 3069

IX Ogólnopolskie Igrzyska LZS - Kielce 2005

W dniach 24 - 26 sierpnia 2005 roku odbyły się IX Ogólnopolskie Igrzyska LZS - Kielce 2005, będące małą olimpiadą wszystkich najlepszych sportowców trenujących w klubach zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych, będących od wielu lat główną siłą napędową polskiego sportu wyczynowego. W reprezentacji województwa mazowieckiego na te zawody znalazła się ósemka zawodników i zawodniczek LKS Mazowsze Teresin. Czworo w łucznictwie i czworo w zapasach.

Najlepiej z całej ósemki spisała się Karolina Banaszek (uczennica Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie), która wygrała rywalizację kadetek w zapasach kobiet w kategorii wagowej do 60 kilogramów. Jej starsza koleżanka klubowa Justyna Barciak (studentka Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie) zajęła 3 miejsce w rywalizacji seniorek w kategorii wagowej do 63 kilogramów, której po ogromnym sukcesie na Uniwersjadzie - Izmir 2005 (srebrny medal w kategorii wagowej do 59 kg), zabrakło chyba trochę sił i koncentracji, by stać się triumfatorką w nowej dla niej kategorii wagowej. Brązowy medal - wywalczył również w rywalizacji kadetów w stylu wolnym w kategorii wagowej do 85 kilogramów, Kamil Kamiński (uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie).

Kliknij by zobaczyć całe zdjęcie.
Podium kategorii wagowej do 85 kilogramów.
Drugi od prawej strony to Kamil Kamiński.

Województwo mazowieckie zostało sklasyfikowane na V miejscu w rywalizacji drużynowej w kategorii zapasów, a w łącznej klasyfikacji drużynowej województw zajęło VI miejsce.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.