A+ A A-

Podsumowanie działalności sekcji zapaśniczej 2013

  • Odsłony: 1465

Podsumowanie ogólne działalności sekcji zapaśniczej Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin w 2013 roku.

W 2013 roku zajęcia treningowe w sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin prowadzili:
Ryszard Niedźwiedzki
- grupa dzieci i młodzików w Szymanowie
Ryszard Śliwiński - grupa dzieci i młodzików w Teresinie
Artur Albinowski - grupa kadetów, juniorów i seniorów w Teresinie
Krzysztof Walencik - trener współpracujący z grupą kadetów, juniorów i seniorów
Sławomir Rogoziński -
trener współpracujący z grupą kadetów, juniorów i seniorów
Jacek Szymański - trener współpracujący z grupą kadetów, juniorów i seniorów
Robert Rybicki - trener współpracujący z grupą kadetów, juniorów i seniorów

Sekcja ściśle współpracuje z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym Ryś Kampinos, w którym zajęcia treningowe w sekcji zapasów prowadzą Krzysztof Radkowski, Maciej Starus i Mariusz Zdanowski.

Zawodnicy sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin:

  1. wzięli udział w 54 zawodach krajowych i międzynarodowych
  2. wzięli udział w 23 zgrupowaniach i konsultacjach szkoleniowych
  3. zdobyli 26 miejsc medalowych na zawodach rangi Indywidualnych Mistrzostw Polski (7 złotych, 9 srebrnych, 10 brązowych)
  4. zdobyli 15 miejsc medalowych na zawodach rangi Pucharu Polski (5 złotych, 2 srebrne, 8 brązowych)
  5. drużyna juniorów Mazowsza Teresin w składzie: Dominik Lubelski, Kamil Banaszek, Sebastian Link, Konrad Króliczak, Kamil Rybicki, Rafał Paliński, Robert Michta, Michał Szymański, Kamil Pałyska, Karol Turczyński i Mateusz Rywacki,  zdobyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym
  6. zawodnicy Mazowsza wygrali w klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Łódzkie 2013 (Mistrostwa Polski Kadetów - juniorów młodszych), wygrali również w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Młodzików.
  7. osiągnęli następujące ważniejsze wyniki sportowe:
    • Anna Albinowska - 3 miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, 3 Akademickie Mistrzostwa Polski
    • Natalia Teresiak - 3 miejsce Puchar Polski Kadetek
    • Paweł Albinowski - 3 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, 3 miejsce Puchar Polski Seniorów
    • Mariusz Zdanowski - 3 miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
    • Rafał Paliński - 1 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, 2 Puchar Polski Seniorów, 32 Mistrzostwa Świata Juniorów
    • Dawid Mechecki - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, 1 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów
    • Robert Michta - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, 3 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów
    • Kamil Pałyska - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, 3 Puchar Polski Juniorów
    • Mateusz Rywacki - 3 miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 3 Puchar Polski Seniorów, 2 Puchar Polski Juniorów
    • Kamil Rybicki - 1 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 1 miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów, 1 Puchar Polski Kadetów, 1 Puchar Polski Juniorów, 16 Mistrzostwa Świata Kadetów, 16 Mistrzostwa Europy Kadetów
    • Michał Szymański - 1 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 3 miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów, 1 Puchar Polski Kadetów, 17 Mistrzostwa Świata Kadetów
    • Dominik Lubelski - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 2 miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów, 3 Puchar Polski Juniorów
    • Karol Turczyński - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 1 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów, 1 Puchar Polski Kadetów, 1 Jesienny Puchar Polski Kadetów, 16 Mistrzostwa Świata Kadetów, 12 Mistrzostwa Europy Kadetów
    • Konrad Króliczak - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 3 Puchar Polski Kadetów
    • Kamil Banaszek - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), 3 Puchar Polski Kadetów, 3 Jesienny Puchar Polski Kadetów
    • Adrian Wagner - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików
    • Hubert Antolak - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików
    • Kamil Rutkowski - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików
    • Marcin Kluczek - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików
    • Bartosz Staniaszek - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików

Sekcja  w 2013 roku organizowała  2 razy zawody zapaśnicze w Teresinie, w tym największy w Polsce międzynarodowy turniej młodzików  VIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza.

Podsumowanie wyników osiągniętych przez LKS Mazowsze Teresin w roku 2013 roku w rankingach prowadzonych przez Polski Związek Zapaśniczy:

  • 4 miejsce na 109 sklasyfikowanych klubów w rankingu Klubowego Mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym
  • 1 miejsce w zapasach w stylu wolnym w rankingu Klubowego Mistrza Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym
  • 25 miejsce na 81 sklasyfikowane kluby w rankingu Klubowego Mistrza Polski w zapasach kobiet
  • 50 miejsce na 99 sklasyfikowanych klubów w rankingu Klubowego Mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym
  • 13 miejsce Pawła Albinowskiego w rankingu Najlepszego Zawodnika w zapasach w stylu wolnym

Z galerii

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy
Mazowsze Teresin

96-515 Teresin, Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732, 604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyki strony

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
5892794

Satystki galerii zdjęć

  • Ilość zdjęć: 7372
  • Ilość albumów: 132
  • Odsłon zdjęć: 3165626

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem